Polska

Czesław Lang: “Nie są zagrożone etapy do Katowic oraz do Bielska-Białej”

Czesław Lang
Czesław Lang / fot. Szymon Gruchalski

Czesław Lang w rozmowie z “Dziennikiem Zachodnim” zdradził nieco szczegółów dotyczących przesuniętej, tegorocznej edycji Tour de Pologne. Ujawnił między innymi, że impreza powinna znaleźć swoje miejsce w kalendarzu “w pierwszej połowie sierpnia”.

Przypomnijmy: pierwotnie najważniejszy wyścig w naszym kraju miał się odbyć w dniach 5-11 lipca i być docelowo próbą generalną przed igrzyskami olimpijskimi w Tokio. Na skutek epidemii koronawirusa kalendarz stanął jednak do góry nogami, a Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) dotąd nie ustaliła jego dokładnego wyglądu.

Przed kilkoma dniami światło dzienne ujrzał przesłany przez nią ekipom szkic, w którym jednak Tour de Pologne nie został ujęty. Wcześniej Czesław Lang sygnalizował jednak, że jego wyścig znajdzie swoje miejsce prawdopodobnie w sierpniu i zostanie skrócony z siedmiu do pięciu etapów.

Informacje te wicemistrz olimpijski z Moskwy potwierdził w wywiadzie dla “Dziennika Zachodniego”. “Tour de Pologne ma być jednym z pierwszych rozegranych wyścigów. Najlepsi kolarze świata będą rywalizować w Polsce w pierwszej połowie sierpnia jeszcze przed Tour de France” – mówił.

Lang ujawnił także część szczegółów dotyczących trasy “nowego”, skróconego TdP. “Na dziś mogę powiedzieć, że na pewno nie są zagrożone etapy do Katowic oraz do Bielska-Białej, którego trasa prowadzi przez piękne beskidzkie górki” – ujawnił dodając, że jeżeli któreś z miast startu lub finiszu zostanie w 2020 roku z przyczyn niezależnych pominięte, znajdzie swoje miejsce w kolejnej edycji.

To Top