Świat

The Digital Swiss 5: Płaski odcinek dla Stefana Kunga

Groupama-FDJ

Zawodnik Groupama-FDJ okazał się najszybszy na płaskim etapie we Frauenfeld. W drugim etapie w barwach CCC Team wystartował Kamil Gradek, który zafiniszował na 8. pozycji.

Drugi dzień zmagań w wirtualnym ściganiu został rozegrany na dystansie 46 kilometrów na który składały się cztery rundy po 11,5 km każda bez jakichkolwiek podjazdów.

Tuż po starcie przewagę zyskał Stefan Kung (Groupama-FDJ), a za Szwajcarem gonił Greg van Avermaet (CCC) wraz z Michaelem Matthewsem (Sunweb). Po kilku kilometrach do Belga i Australijczyka doskoczył także Filippo Ganna (Ineos) i ta trójka zyskiwała coraz większą przewagę nad pozostałymi zawodnikami nie mogąc jednak zniwelować dystansu dzielącego ich od prowadzącego Kunga.

Ganna po kilkunastu minutach wspólnej jazdy z van Avermaetem i Matthewsem odskoczył od rywali i ruszył w pościg za prowadzącym zawodnikiem Groupamy. Pod koniec pierwszej dziesiątki ładnie jechał Kamil Gradek (CCC) pokazując, że reprezentanci polskiej grupy są w niezłej dyspozycji.

Stefan Kung nie dał się już doścignąć do samej mety i z dość sporą przewagą samotnie przeciął linię mety. Drugie miejsce zajął Filippo Ganna, a z walki o trzecie miejsce zwycięsko wyszedł Michael Matthews.

To Top