Świat

Richard Plugge zakażony koronawirusem

Richard Plugge
Richard Plugge / fot. Jumbo-Visma

Dyrektor generalny ekipy Jumbo-Visma, Richard Plugge jest zakażony koronawirusem. 50-latek do szpitala trafił już sześć tygodni temu i jak dotąd starannie ukrywał ten fakt.

Plugge opisał swój przypadek dopiero teraz, za pośrednictwem serwisu Linkedin. “Przeżyłem dwa niezwykle trudne tygodnie. Miałem wysoką gorączkę i naprawdę niespokojne chwile” – relacjonował. Podkreślił jednak, że dzięki dobrej opiece medycznej jego stan się poprawił, dzięki czemu mógł finałową część leczenia przejść we własnym domu.

Jednocześnie, szef holenderskiej formacji zaznaczył, że wciąż nie może uznać się za wyleczonego. “Nadal dochodzę do siebie. To, z czym zetknąłem się w szpitalu było szokujące: ogromna presja i naprawdę trudne okoliczności” – wspominał. Zaapelował też o to, by przestrzegać podstawowych zasad higieny i zaleceń rządu “dla siebie, społeczeństwa i ludzi, których kochamy”.

W Kraju Tulipanów liczba zakażonych jest bardzo zbliżona do tej w Polsce – wynosi na ten moment około 10 tysięcy. Warto jednak zaznaczyć, że żyje tam ponad dwukrotnie mniej ludzi.

W kolarskim świecie koronawirusa przeszli już m.in. Fernando Gaviria (UAE Team – Emirates) czy Nikola Boev (Gazprom-RusVelo).

To Top