Polska

Znamy projekt “polskiego” kalendarza UCI na sezon 2020

Polski peleton
fot. Wibatech Merx Wrocław

Organizatorzy polskich wyścigów kalendarza UCI porozumieli się w kwestii nowych, proponowanych terminów przesuniętych wcześniej imprez.

Już w ubiegłym tygodniu “Dziennik Polski” donosił, że większość przesuniętych wyścigów odbywających się w naszym kraju odbędzie się prawdopodobnie we wrześniu i październiku. Mówił o tym dyrektor Małopolskiego Wyścigu Górskiego, Marek Kosicki który zaznaczył również, że ustalenia w tej kwestii wciąż były prowadzone.

Po wideokonferencji z udziałem organizatorów imprez udało się wypracować projekt “nowego” kalendarza, uwzględniający zdecydowaną większość z grona jedenastu odwołanych wcześniej wyścigów. Wyłączając Tour de Pologne (który odbędzie się prawdopodobnie w sierpniu, lecz jako impreza cyklu World Tour rządzi się zupełnie odmiennymi prawami od reszty) znane są propozycje dla aż ośmiu imprez.

I tak, pierwszą z nich będzie prawdopodobnie Grand Prix Doliny Baryczy – Memoriał Grundmanna i Wizowskiego, który planowany jest na 16 sierpnia. Byłby on jednocześnie “próbą generalną” przed mistrzostwami Polski, których termin UCI “na sztywno” ustaliła na weekend 22-23 sierpnia.

W dniach 28-30 sierpnia zaplanowany jest CCC Tour – Grody Piastowskie, zaś dzień później ma się odbyć w formie imprezy jednodniowej Karpacki Wyścig Kurierów – jak ujawnił jego dyrektor, Tomasz Wójcik, start i meta ulokowane będą na zamku w Krasiczynie.

O tym, jak napięty będzie kalendarz niech zaświadczy fakt, że kolejny, polski wyścig wystartuje już 2 września. Będzie to czterodniowy Bałtyk-Karkonosze Tour. Cztery dni później ruszy kolejna etapówka – Wysćig Solidarności i Olimpijczyków (9-12 września). 13 września wystartuje Wyszehrad 4 GP Polski. W dniach 17-20 września odbędzie się zaś Małopolski Wyścig Górski.

Oczywiście, w międzyczasie odbywać się będą inne imprezy, które zostały pierwotnie zaplanowane po 1 lipca (do tej daty “z urzędu” ściganie zawiesiła UCI). To Wyścig Dookoła Mazowsza (15-18 lipca), Puchar MON (6 sierpnia), Memoriał Henryka Łasaka (8 sierpnia), Tour Bitwa Warszawska (12-16 sierpnia) i Orlen Wyścig Narodów (29-30 sierpnia).

Nowy, “polski” kalendarz wyścigów UCI na sezon 2020 (projekt):
15-18 lipca – Wyścig Dookoła Mazowsza
6 sierpnia – Puchar MON,
8 sierpnia – Memoriał Henryka Łasaka
12-16 sierpnia – Tour Bitwa Warszawska
16 sierpnia – Grand Prix Doliny Baryczy – Memoriał Grundmanna i Wizowskiego
22-23 sierpnia – Mistrzostwa Polski
28-30 sierpnia – CCC Tour – Grody Piastowskie
29-30 sierpnia – Orlen Wyścig Narodów
31 sierpnia – Karpacki Wyścig Kurierów
2-5 września – Bałtyk – Karkonosze Tour
9-12 września – Wyścig Solidarności i Olimpijczyków
13 września – Wyszehrad 4 GP Polski
17-20 września – Małopolski Wyścig Górski

To Top