Świat

The Digital Swiss 5: Pierwszy etap dla Rohana Dennisa

Rohan Dennis (Team Ineos) wygrał pierwszy etap wirtualnego The Digital Swiss 5. Tego dnia zmagań na starcie nie stanął żaden z Polaków.

Na starcie pięcioetapowej imprezy stanęło łącznie 18 ekip, z czego zdecydowana większość – z grona World Touru. W akcji oglądamy m.in. CCC Team czy Team Ineos, w barwach którego do rywalizacji zgłoszony jest również Michał Kwiatkowski. Formuła imprezy zakłada, że na każdy z etapów dana drużyna desygnuje trzech kolarzy.

Pierwszego dnia zmagań do pokonania zawodnicy mieli 26 kilometrów w stosunkowo trudnym terenie. Suma przewyższeń wyniosła 1100 metrów.

Środowe ściganie bardzo dobrze rozpoczął Rohan Dennis (Team Ineos), który objął samotne prowadzenie. Ścigała go spora grupa kolarzy, na czele ze Nicolasem Rochem (Team Sunweb), który 6 kilometrów przed finiszem tracił jednak do Australijczyka niemal 300 metrów.

Mistrz świata w jeździe indywidualnej na czas na ostatnich kilometrach zdecydowanie powiększył swoją przewagę i niezagrożony ukończył zmagania na pierwszej pozycji. Drugi był Roche, zaś trzeci – James Whelan (EF Pro Cycling). Polacy nie startowali.

To Top