Świat

Ralph Denk: “Możemy się ścigać nawet do świąt Bożego Narodzenia”

Ralph Denk
Ralph Denk fot. BORA-hansrohe

Menedżer BORA-hansgrohe, Ralph Denk stwierdził że on i jego ekipa są gotowi na to, by ścigać się nawet do świąt Bożego Narodzenia. “Gdyby udało się przeprowadzić wszystkie Grand Toury i monumenty, sezon zostałby w praktyce uratowany” – uważa.

Niemiecka formacja póki co skutecznie opiera się kryzysowi wywołanemu epidemią koronawirusa. W kwietniu wypłaciła swoim pracownikom pełne wypłaty, co wobec drastycznych cięć w niektórych zespołach (CCC Team, Astana czy Lotto Soudal) nie jest w kolarskim świecie oczywistością. Denk do całego zamieszania podchodzi ze spokojem, a według niego są duże szanse na to, by straty wynikające z przerwania sezonu 2020 zostały zminimalizowane.

“Gdyby udało się przeprowadzić Tour de France, możemy osiągnąć 70% ubiegłorocznej wartości reklamowej” – uważa. Podkreślił również, że on i jego ekipa są w stanie rywalizować niemal do ostatnich dni w roku, jeżeli zajdzie tylko taka potrzeba. “Jako zespół możemy się ścigać nawet do świąt Bożego Narodzenia. Gdyby udało się przeprowadzić wszystkie Grand Toury i monumenty, sezon zostałby w praktyce uratowany” – ocenił.

Póki co nie wiadomo, kiedy szosowy sezon 2020 zostanie wznowiony. UCI póki co odwołała wszystkie imprezy do końca czerwca, a na szczeblu World Touru – również wydarzenia lipcowe. Fanom pozostaje się ekscytować wirtualnymi zmaganiami, jak chociażby Digital Tour de Suisse, który rozpocznie się już w środę.

To Top