Świat

Christopher Froome wyśmiał teorię Eusebio Unzue na temat jego rywalizacji z Nairo Quintaną

Christopher Froome
Christopher Froome / fot. Team Ineos

Christopher Froome (Team Ineos) wyśmiał słowa menedżera Movistaru, Eusebio Unzue. Hiszpan stwierdził, że podczas Tour de France Kolumbijski wspinacz bywał silniejszy od Brytyjczyka, lecz nigdy nie mógł udowodnić tego w pojedynku “jeden na jednego”.

Unzue na temat Nairo obszernie wypowiedział się na antenie “El Lenero”. Obok okoliczności rozstania z 30-latkiem, sporo uwagi poświęcił jego startom w “Wielkiej Pętli”. Jak twierdzi, Quintana w latach, kiedy kończył wyścig na drugim miejscu (2015, 2017) był w górach silniejszy od Froome’a, lecz z uwagi na bardzo silną drużynę, jaką dysponował jego rywal, nigdy nie mógł tego udowodnić w bezpośrednich pojedynkach.

Słowa te podchwyciły anglojęzyczne media, między innymi “Cyclingweekly”, publikując w swoich serwisach ich omówienia. Czterokrotny zwycięzca Tour de France skomentował je dość wymownie – szydząc z nich za pośrednictwem Twittera.

Kiedy urodzony w Nairobi zawodnik zorientował się, jak jego reakcja została odebrana, wystosował kolejny wpis, tym razem tłumacząc, że do Quintany ma “ogromny szacunek”, a jego reakcja była po prostu spowodowana “zabawnym nagłówkiem”.

To Top