Hyde park

Piłkarz pokonał kolarzy. Carel Eiting wygrał na Zwifcie z zawodnikami Jumbo-Visma

22-letni piłkarz Ajaksu Amsterdam, Carel Eiting okazał się najlepszy podczas sobotniej “ustawki” na Zwifcie, w której udział wzięli między innymi kolarze Jumbo-Visma.

Walka z czołówką światowego kolarskiego peletonu powinna być w teorii niemożliwa nawet dla wyczynowych sportowców. Tym bardziej dziwi wyczyn Eitinga, o którym szeroko rozpisują się holenderskie media, pół-żartem sugerując, że oto otworzyła się przed nim droga do tego, by stać się nowym Remco Evenepoelem (Belg w przeszłości uprawiał piłkę nożną, był nawet reprezentantem kraju).

W sobotę, podczas rywalizacji z kolarzami Jumbo-Visma (m.in. Robertem Gesinkiem czy Stevenem Kruijswijkiem) 22-latek okazał się zdecydowanie najlepszy, wyprzedzając ich o ponad minutę. Jak czytamy, zawodowi kolarze zlekceważyli Eitinga, pozwalając mu ruszyć w odjazd, po czym nie zdołali go już dopędzić.

wyniki wyścigu, źr. Strava Roberta Gesinka

Osiągnięcie piłkarza żartobliwie skomentował szefujący Jumbo-Visma Merijn Zeeman, oświadczając, że “ma go na oku” i przymierza do roli lidera na “generalki”.

To Top