Świat

Pracowita sobota Ondreja Cinka. 350 kilometrów ze średnią… ponad 31 km/h!

Ondrej Cink (Kross Racing Team) zaliczył w sobotę morderczy, ponad 350-kilometrowy trening na szosie. Czech pokonał ten dystans ze średnią przekraczającą 31 km/h.

“Zamrożenie” światowego kalendarza sprawia, że kolarze coraz częściej porywają się na długie, wyczerpujące treningi, starając się sprawdzić granice własnych możliwości. Niedawno swoich sił w tej materii próbowali Oliver Naesen (AG2R La Mondiale) i Willie Smit (Burgos-BH), zaś teraz przyszła pora na przedstawiciela rodziny MTB – Ondreja Cinka.

29-letni “Cinky”, który swego czasu zaliczył epizod na szosie (w sezonie 2017 występował w Bahrain-Merida, wraz z którym wystartował m.in. w Tour de France) w sobotę przejechał dokładnie 351 kilometrów. Potrzebował na to 11 godzin i 15 minut, co dało średnią… 31,2 km/h! Dodatkowo, suma przewyższeń przekroczyła 4000 metrów, więc Czech nie jechał wyłącznie “po płaskim”.

źr. Strava Ondreja

“Zawsze byłem ciekaw, jak czuje się człowiek po przejechaniu tak szalonego dystansu. Teraz leżę na sofie i cieszę się świadomością, jak niezwykłe to uczucie” – napisał na swoim instagramowym profilu.

To Top