Polska

Zmiany w “polskim” kalendarzu UCI. Większość wyścigów we wrześniu i październiku

Małopolski wyścig Górski

Marek Kosicki, dyrektor Małopolskiego Wyścigu Górskiego zdradził w rozmowie z “Dziennikiem Polskim”, że jego impreza zostanie prawdopodobnie przeniesiona na wrzesień. W tym też miesiącu ma się odbyć kilka innych imprez “polskiego” kalendarza.

Z powodu epidemii koronawirusa sezon szosowy w naszym kraju… nie zdążył się rozpocząć. Decyzja UCI o odwołaniu wszystkich imprez, początkowo do końca maja, a obecnie – do końca czerwca sprawiła, iż w planowym terminie nie mógł się odbyć na terenie Polski żaden wyścig.

Aktualnie zmiany dotknęły łącznie aż jedenastu imprez. Poza “okrętem flagowym” – Tour de Pologne są to: Memoriał Andrzeja Trochanowskiego, Karpacki Wyścig Kurierów, Puchar Prezydenta Miasta Grudziądza, Memoriał Romana Siemińskiego, CCC Tour, Bałtyk-Karkonosze Tour, Memoriał Grundmanna i Wizowskiego, Korona Kocich Gór, Wyścig Solidarności i Olimpijczyków oraz Małopolski Wyścig Górski.

Los tych imprez pozostaje w większości nieznany. Rąbka tajemnicy uchylił jednak dyrektor MWG, Marek Kosicki który ujawnił, że chciałby “swój” wyścig przenieść na wrzesień. “Całe polskie kolarstwo stanęło przed problemem. Tour de Pologne ma się odbyć w sierpniu, a mistrzostwa Polski 22 – 23 sierpnia, więc cała reszta wyścigów zostanie przesunięta na wrzesień i październik” – opowiadał.

W przyszłym tygodniu ma się odbyć wideokonferencja organizatorów wyścigów krajowych w sprawie organizacji kalendarza. Kosicki zdradził przy tym istniejący obecnie, ramowy plan. “Wygląda na to, że tydzień po mistrzostwach Polski (22-23 sierpnia – przyp.red.) odbędzie się wyścig Szlakiem Grodów Piastowskich, w terminie górskich MP na szosie, potem Bałtyk – Karkonosze Tour i po nim MWG” – mówił.

Jednocześnie, wracając do kwestii Małopolskiego Wyścigu Górskiego jego dyrektor nie wykluczył, iż dojść może do lekkiej zmiany planów – zamiast tradycyjnego Kryterium o Złoty Pierścień Krakowa, poprzedzającego “właściwy” MWG, możliwe jest zorganizowanie prologu, na przykład pod Kopiec Kościuszki.

To Top