Świat

Patrick Lefevere: “Oliver Naesen i Greg Van Avermaet? Najpierw nasi ludzie”

Szef Deceuninck – Quick Step, Patrick Lefevere podczas wideoczatu na facebookowym profilu gazety “Het Nieuwsblad” odniósł się do plotek, łączących z jego drużyną dwóch znakomitych specjalistów od klasyków: Olivera Naesena i Grega Van Avermaeta. Jak oświadczył, póki co woli skupić się na zatrzymaniu w grupie kolarzy, którym wygasają kontrakty.

Temat ewentualnego transferu aktualnego mistrza olimpijskiego poruszany jest w mediach belgijskich od około tygodnia. Zapoczątkował go sam zainteresowany deklarując, że w przypadku pojawienia się ewentualnej propozycji poważnie by ją przemyślał. To, w połączeniu z faktem, że Lefevere już dwukrotnie w przeszłości próbował zaangażować Van Avermaeta oraz niepewną przyszłością CCC Team sprawia, iż pojawiać zaczęło się na ten temat coraz więcej spekulacji.

Dodatkowo, z Deceuninck – Quick Step łączy się też innego Belga, Olivera Naesena, któremu wraz z końcem sezonu 2020 wygasa umowa z AG2R La Mondiale. Między innymi o kwestię ewentualnego pozyskania obu kolarzy zapytany został podczas czwartkowego, facebookowego czatu na profilu “Het Nieuwsblad” Lefevere.

“Może pojawić się szansa na sprowadzenie Van Avermaeta i Naesena? Wolałbym teraz o tym nie myśleć. Zawsze staram się w pierwszej kolejności dbać o naszych ludzi. Nie zmienia się zwycięskiego składu” – stwierdził.

Mówiąc o “swoich ludziach” miał na myśli tych zawodników Deceuninck – Quick Step, którym kończą się kontrakty. To Bob Jungels, Yves Lampaert i Iljo Keisse.

To Top