Polska

Rząd znosi część obostrzeń. Wstęp do lasów ponownie dozwolony, wraca możliwość przemieszczania się w celach rekreacyjnych

Premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformowali w czwartek wieczorem o wdrożeniu pierwszego etapu znoszenia obostrzeń. Od poniedziałku wraca możliwość przemieszczania się w celach rekreacyjnych. Ponownie dozwolone będzie również odwiedzanie lasów.

Rozprzestrzenianie się koronawirusa i nieustannie rosnąca liczba zakażonych sprawiły, że rząd coraz mocniej “dokręcał śrubę”, ograniczając życie społeczne do absolutnie niezbędnego minimum. Według aktualnie obowiązujących obostrzeń opuszczanie miejsca zamieszkania dozwolone jest tylko w razie szczególnych potrzeb, zaś niepełnoletni w ogóle nie mogą się samodzielnie poruszać.

Mimo, iż koronawirus wciąż się rozprzestrzenia, nasze władze podjęły decyzję o stopniowym “odmrażaniu” kraju. Szczegóły przekazali podczas konferencji prasowej Morawiecki i Szumowski.

Począwszy od 20 kwietnia (poniedziałek) powraca możliwość przemieszczania się w celach rekreacyjnych. Otwarty zostanie wstęp do lasów i parków, wyjątkiem będą jednak place zabaw. Bez opieki dorosłych będą mogły się przemieszczać dzieci powyżej 13. roku życia. W przestrzeni publicznej trzeba będzie zachować bezpieczny dystans dwóch metrów.

To Top