Świat

73-letni Joop Zoetemelk na starcie wirtualnego Amstel Gold Race

Joop Zoetemelk
Joop Zoetemelk / fot. Wikimedia Commons

Triumfator Tour de France i Vuelta a Espana oraz mistrz świata – Holender Joop Zoetemelk stanie na starcie niedzielnej, wirtualnej odsłony Amstel Gold Race. Legenda kolarstwa w Kraju Tulipanów 3 grudnia skończyła 73 lata.

Zoetemelk to jedna z najwybitniejszych postaci kolarstwa lat 70. i 80-tych ubiegłego wieku. Łącznie odniósł w zawodowym peletonie 94 zwycięstwa, z których najbardziej znamienitymi są: wspomniane wyżej triumfy w Grand Tourach (Vuelta – 1979, Tour – rok później) oraz złoty medal MŚ w 1985 roku.

73-letni obecnie Holender w niedzielę przystąpi do rywalizacji w cyfrowym Amstel Gold Race, w trakcie którego kolarze pokonają 26 kilometrów trasy zawierającej najsłynniejsze podjazdy, na czele z Caubergiem. Obok niego na liście uczestników znajdą się również m.in. Tom Dumoulin, Greg Van Avermaet czy Niki Terpstra.

19 kwietnia za pośrednictwem platformy BKOOL zawodnicy będą rywalizować o trzech godzinach – o 11:00, 12:00 i 13:00. Zmagania są otwarte także dla amatorów, więc – zachęcamy.

To Top