Polska

“Wyścig z Pokoju”. Wirtualne zmagania pod szyldem Eurosportu

Zwift

Już w sobotę polscy zawodowcy, na czele z Michałem Kwiatkowskim wezmą udział w wirtualnym wyścigu na platformie Zwift. Zmagania otwarte będą także dla amatorów.

Sukces Ronde van Vlaanderen: Lockdown Edition, w trakcie którego czołowi zawodowcy rywalizowali na finałowych kilometrach “Flandryjskiej Piękności” sprawił, że kolejne tego typu imprezy zaczynają wyrastać jak grzyby po deszczu. We wtorek ogłoszono cyfrowe zmagania w Amstel Gold Race, a dzień później – wyścig organizowany przez Eurosport i Zwift.

“Wyścig w Pokoju”, bo taką będzie nosić nazwę odbędzie się już w najbliższą sobotę o godzinie 11:00. Zawodowcy: Michał Kwiatkowski, Łukasz Wiśniowski, Matteo Trentin i Kamil Gradek zmierzą się m.in. z Dariuszem Baranowskim, który jednocześnie “z siodła” będzie komentował zmagania, wespół z Adamem Proboszem i Tomaszem Jarońskim.

Jednocześnie, rywalizacja odbywająca się na trasie “Volcano Climb” będzie otwarta także dla amatorów. Sądząc po tym, jak przyjęte zostały inne tego typu imprezy, spodziewać się można gigantycznego zainteresowania.

To Top