Świat

UCI wydała komunikat ws. nowego kalendarza. Tour de France oficjalnie przełożony, Giro d’Italia po mistrzostwach świata

Tour de France
Tour de France / fot. ASO

Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) opublikowała w środę komunikat dotyczący nowego kształtu szosowego kalendarza. Najważniejszą napływającą zeń informacją jest oficjalne przełożenie Tour de France, który odbędzie się w dniach 29 sierpnia – 20 września.

Komunikat UCI ucina wreszcie spekulacje dotyczące tego, jak “kolarskim tortem” podzielą się trzy najdłuższe wyścigi sezonu. Pierwszym z nich będzie “Wielka Pętla”, w przypadku której podano już nawet dokładną datę zakończenia i rozpoczęcia – 29 sierpnia i 20 września.

20 września to jednocześnie termin rozpoczęcia mistrzostw świata w Aigle-Martigny, który nie ulegnie zmianie. Czempionat zakończy się siedem dni później, zaś po nim (nie sprecyzowano dokładnie, kiedy) wystartuje Giro d’Italia. Ostatni Grand Tour – Vuelta a Espana na swoją kolej będzie musiał poczekać do zakończenia Corsa Rosa.

Dodatkowo, wyznaczono także nową datę do przeprowadzenia mistrzostw krajowych. Jest to weekend 22-23 sierpnia – na tydzień przed startem Tour de France. Dodatkowo poinformowano, że w 2020 roku z pewnością odbędą się wszystkie monumenty, choć nie wiadomo jeszcze, w jakich terminach.

UCI zapewniła także, że będzie chciała w ostatecznej wersji kalendarza (którą opublikuje najpóźniej 15 maja) “upchnąć” jak najwięcej imprez.

Pełen komunikat dostępny jest TUTAJ.

To Top