Polska

Tour de Pologne musi zostać przełożony. Może być “próbą generalną” przed Tour de France

Czesław Lang
Czesław Lang / fot. Szymon Gruchalski / Tour de Pologne

Decyzją Międzynarodowej Unii Kolarskiej wszystkie wyścigi kalendarza World Tour aż do 1 sierpnia zostały przesunięte. Oznacza to, że nowy termin będzie musiał znaleźć dla siebie Tour de Pologne. Organizatorzy zasygnalizowali, że impreza odbędzie się prawdopodobnie w sierpniu, przed Tour de France.

Najważniejszy wyścig w naszym kraju zaplanowany był pierwotnie w dniach 5-11 lipca. Wobec opublikowanego w środę o 13:00 komunikatu UCI, zapowiadającego odwołanie imprez kalendarza World Tour aż do 1 sierpnia konieczne będzie jego przełożenie.

Z taką możliwością liczył się organizator – Czesław Lang, który przed kilkoma dniami przyznawał w rozmowie z “Przeglądem Sportowym”, że “w grę wchodzi przesunięcie Tour de Pologne na sierpień”. Zapewniał przy tym, iż wyścig niezmiennie liczyć może na wsparcie sponsorów i pod tym kątem jego przeprowadzenie jest niezagrożone.

Kiedy poznamy ostateczną, nową datę “Wyścigu Dookoła Polski”? Cóż, tego na razie nie wiadomo. UCI daje sobie czas na przygotowanie nowej wersji kalendarza do 15 maja. Sierpień wydaje się być jednak prawdopodobnym wariantem co oznaczać by mogło, że impreza stać się może kluczowym punktem przygotowań do Tour de France, przełożonego na 29 dzień tego miesiąca.

(fot. Szymon Gruchalski / Tour de Pologne)

To Top