Świat

Czesław Lang: “Jeśli nic się nie zmieni, to w sierpniu będziemy mieli 5 etapów Tour de Pologne”

Czesław Lang
Czesław Lang / fot. Szymon Gruchalski

Dyrektor Tour de Pologne, Czesław Lang poinformował za pośrednictwem oficjalnego, facebookowego profilu że tegoroczna odsłona wyścigu liczyć będzie prawdopodobnie pięć etapów.

UCI w środę zakomunikowała przedłużenie “zamrożenia” kalendarza dla wyścigów kategorii World Tour aż do końca lipca. Oznaczało to automatycznie przełożenie Tour de Pologne, planowanego pierwotnie w dniach 5-11 lipca. Już wcześniej Lang sugerował jednak, że impreza przesunięta może zostać na termin sierpniowy.

Wicemistrz olimpijski z Moskwy kilka godzin po ogłoszeniu nowego projektu szosowego kalendarza skomentował położenie swojego flagowego wyścigu za pośrednictwem Facebooka. “Rozmawiamy razem. Wszyscy. Organizatorzy, rowerzyści, UCI, telewizory, sponsorzy. Nie ma wielu osobników, jest jedna jazda na rowerze. Jest solidarność” – zapewnił. Dodał przy tym, że nagromadzenie startów w drugiej części roku zmusi organizatorów do kompromisów i skracania swoich imprez.

Taki los czeka też prawdopodobnie Tour de Pologne. Jak poinformował Lang, zostanie on prawdopodobnie skrócony do pięciu etapów. “Jeśli nic się nie zmieni to w sierpniu będziemy mieli 5 etapów. Pracujemy nad poprawkami trasy, która była gotowa na 7 dni ścigania. Ale nikt nie narzeka” – czytamy.

Dokładny, nowy termin naszego narodowego Touru nie jest jeszcze znany. Ogłoszony zostanie najpóźniej 15 maja.

W ostatnich dniach dzieje się bardzo dużo. Dużo dobrego. Sport powoli wstaje, budzi się z przymusowego snu. UCI układa…

Opublikowany przez Czesław Lang Środa, 15 kwietnia 2020

(fot. Szymon Gruchalski / Tour de Pologne)

To Top