Świat

Wystartuje wirtualny Amstel Gold Race. Otwarty również dla amatorów

Mathieu van der Poel
Mathieu van der Poel / fot. Amstel Gold Race

Organizatorzy Amstel Gold Race poinformowali, że 19 kwietnia – w dniu planowanego startu tegorocznej edycji wyścigu odbędzie się jego wirtualna odsłona. Wziąć w niej udział będą mogli nie tylko zawodowcy, ale i amatorzy, a wszyscy swoje siły sprawdzą na 26-kilometrowej trasie, upstrzonej najsłynniejszymi podjazdami imprezy.

Sukces wirtualnego Ronde Van Vlaanderen, które w samej tylko Flandrii oglądało na żywo 600 tysięcy osób (10% ogółu mieszkańców) sprawił, że początkowo niechętni podobnej inicjatywie organizatorzy “Piwnego Wyścigu” podjęli decyzję o organizacji własnego, cyfrowego odpowiednika. Podobnie jak w przypadku “Flandryjskiej Piękności”, także i ten wyścig odbywać się będzie za pośrednictwem platformy BKOOL.

Do pokonania zarówno zawodowcy (których listy jeszcze nie opublikowano), jak i amatorzy będą mieć do pokonania 26 kilometrów na trasie z Gulpen do Vilt. Zmierzą się z pięcioma podjazdami: Kruisberg, Eyserbosweg, Fromberg, Keutenberg i Cauberg. Co ciekawe, wyścig wystartuje trzykrotnie: o 11:00, 12:00 i 13:00, by więcej ludzi miało szansę na spróbowanie swoich sił.

Mapa i profil wyścigu

Platforma BKOOL nie jest w dalszym ciągu w naszym kraju szczególnie popularna. Oferuje ona jednak 30-dniowy, bezpłatny okres próbny. Amstel Gold Race może być znakomitą okazją, by go wykorzystać.

(fot. Amstel Gold Race)

To Top