Świat

“Marca”: Organizatorzy Grand Tourów porozumieli się ws. terminów imprez

Tour de France
Tour de France / fot. ASO

Hiszpańska “Marca” poinformowała, że organizatorzy Giro d’Italia, Tour de France i Vuelta a Espana porozumieli się między sobą w kwestii terminów, w których odbyć się mogą ich wyścigi. Zgodnie z ich ustaleniami ostatnim Grand Tourem sezonu 2020 byłby ten, odbywający się we Włoszech.

To, jak będzie wyglądać “nowy”, szosowy kalendarz na ten rok wciąż pozostaje zagadką. UCI nadal nie przedstawiła swojego projektu, a fani oraz eksperci są skazani na pojawiające się w mediach przecieki. Cennym źródłem informacji jest chociażby wiceprezydent światowej federacji, Renato Di Rocco. W poniedziałek poinformował on dla przykładu, że prawdopodobnie aż do sierpnia nie odbędzie się żaden szosowy wyścig.

Tego samego dnia wieczorem prezydent Francji, Emmanuel Macron poinformował o przedłużeniu zakazu organizacji imprez aż do połowy lipca. Decyzja ta przesądza w zasadzie o tym, że przełożony zostanie Tour de France, pierwotnie mający odbyć się w dniach 27 czerwca – 19 lipca. Jak zatem może udać się organizatorom “upchnąć” w ciągu kilku miesięcy aż trzy, pełnoprawne Grand Toury?

“Marca” ujawnia, że organizatorzy – RCS Sports (Giro) oraz ASO (Tour i Vuetla) doszli już w tej kwestii do wstępnego porozumienia. Według ich ustaleń “Wielka Pętla” ma się odbyć w trzech pierwszych tygodniach sierpnia, Vuelta – we wrześniu, zaś Corsa Rosa – w październiku. Co więcej, nie będą się one nakładać terminami a między finiszem jednego a startem kolejnego ma być co najmniej tydzień odstępu.

Jednocześnie, według informacji hiszpańskich mediów wszystkie trzy wyścigi mają się odbyć “na pełnym dystansie” i liczyć po 21 etapów.

To Top