Świat

Renato Di Rocco: “Będziemy mogli wznowić sezon w sierpniu, optymistycznie – pod koniec lipca”

Tour de France
Tour de France / fot. ASO

Szef Włoskiej Federacji Kolarskiej i jednocześnie wiceprezydent UCI – Renato Di Rocco przyznał w rozmowie z “Tuttobici”, że według niego sezon szosowy zostanie wznowiony najwcześniej pod koniec lipca.

Póki co światowe władze odgórnie odwołały wszystkie wyścigi do końca maja. Wiele z zaplanowanych na późniejsze terminy imprez zostało już jednak anulowanych przez organizatorów (m.in. Criterium du Dauphine, Tour de Suisse), a niewiadomą wciąż jest los najważniejszego w sezonie Tour de France.

Jeżeli wierzyć słowom Di Rocco, szanse na przeprowadzenie “Wielkiej Pętli” w zaplanowanych datach nie będzie jednak możliwe. “Jeżeli wszystko wróci do normy, będziemy mogli wznowić sezon w sierpniu, optymistycznie – pod koniec lipca. Nie sądzę, by było to wykonalne wcześniej” – ocenił w rozmowie z “Tuttobici”.

Jednocześnie, pytany o to, jak bardzo wydłużony może zostać sezon ocenił, że ściganie będzie możliwe aż do końca listopada. Jeżeli chodzi zaś o wygląd “nowego” kalendarza, potwierdził wcześniejsze doniesienia – przy jego układaniu priorytet będą mieć Grand Toury oraz monumenty.

Jako realny plan przeprowadzenia wyścigów trzytygodniowych, Di Rocco stwierdził, iż Tour może odbyć się w sierpniu, Giro d’Italia – w październiku, zaś Vuelta a Espana – w listopadzie.

To Top