Bez kategorii

Roger de Vlaeminck: “Van der Poel jest trochę podobny do mnie – wygra Paryż-Roubaix 3 lub 4 razy, a może nawet 5”

Mathieu van der Poel
Mathieu van der Poel / fot. Alpecin-Fenix

Legenda światowego kolarstwa – Roger de Vlaeminck przyznaje, że jest wielkim fanem talentu Mathieu Van der Poela. Czterokrotny zwycięzca Paryż-Roubaix przyznaje, że to właśnie Holender może pobić jego rekord i wygrać tę imprezę nawet pięć razy.

De Vlaeminck to jeden z najwybitniejszych kolarzy wszech czasów – wygrał wszystkie 5 monumentów, 22 etapy Giro d’Italia, a łącznie na koncie zanotował 166 zawodowych zwycięstw.

“Van der Poel jest trochę podobny do mnie – wygra Paris-Roubaix 3 lub 4 razy, a może nawet 5. On może wygrać wszystko: jest inteligentnym kolarzem, dba o siebie, mądrze trenuje, ma klasę. Jest moim ulubieńcem” – mówił w wywiadzie dla sporza.be.

Kolarstwo przełajowe, w którym największe sukcesy święci Van der Poel nie jest obce De Vlaemnickowi – Belg był mistrzem świata w tej specjlności zarówno w rywalizacji amatorów jak i zawodowców.

“Van der Poel nie ma takiej dużej konkurencji, tylko Wout van Aert, który również wygra z trzy razy w Roubaix. Oni mają teraz po 25 lat, więc mam nadzieję, że będę mógł jeszcze doświadczyć 5 zwycięstw Van der Poela w “Piekle Północy”. Poza tym uważam, że Holender jest jedynym kolarzem, który może wygrać wszystkie 5 monumentów.. tak jak ja” – dodał.

73-latek odniósł się także do Toma Boonena, który w 2012 wyrównał jego rekord zwycięstw w Paryż-Roubaix, a cztery lata później był o krok od ustanowienia samodzielnego rekordu. De Valeminck przyznał, że odetchnął wtedy z ulgą.

“Oczywiście, że mi ulżyło – jak możesz być szczęśliwy, jeśli stracisz rekord? W takim razie nie jesteś sportowcem”

Pochodząca z Eeklo ikona światowego kolarstwa skomentowała także plotki o ewentualnym powrocie Boonena na rower.

“Ile on ma lat? 40? Niech spróbuje, jeśli wróci, to ja też wezmę udział. Nie przepraszam, ja w to nie wierzę” – podsumował.

To Top