Świat

Greg Van Avermaet: “Deceuninck – Quick Step? Nigdy nie mów nigdy”

Greg van Avermaet
Greg van Avermaet / fot. CCC Team

Greg Van Avermaet (CCC Team) przyznał w rozmowie z “Het Nieuwsblad”, że w przeszłości dwukrotnie odrzucał propozycje przenosin do ekipy Patricka Lefevere’a, znanej obecnie jako Deceuninck – Quick Step. Jednocześnie nie wykluczył, że w przyszłości zdecyduje się na taki krok.

Mistrz olimpijski z Rio de Janeiro aktualnie jest filarem CCC Team – polskiej ekipy, będącej spadkobiercą jego wieloletniego, wcześniejszego pracodawcy – BMC. Występował w niej od sezonu 2011. Jak ujawnił, w międzyczasie “podchody” Pod zatrudnienie go czynił Lefevere.

“Kontaktował się ze mną w 2012,2013 i 2016 roku, ale trafiał akurat na momenty, gdy byłem ze swojej drużyny bardzo zadowolony” – zdradził w rozmowie z “Het Nieuwsblad”. Jednocześnie nie wykluczył, że w przyszłości mógłby przyjąć ewentualną propozycję przenosin do Deceuninck – Quick Step.

“Czy nadal jestem otwarty? Nigdy nie mów nigdy” – stwierdził enigmatycznie, a jego słowa dla fanów CCC brzmieć mogą niepokojąco. Aktualne problemy finansowe polskiej formacji, jej niepewna przyszłość oraz fakt, że Van Avermaetowi wraz z końcem sezonu wygasa kontrakt sprawiają, iż wizja zmiany otoczenia nie może być wykluczona.

To Top