Świat

Czesław Lang: “UCI opracowuje dwa warianty kalendarza, Tour de Pologne może zostać przesunięty na sierpień”

Czesław Lang
Czesław Lang / fot. Szymon Gruchalski

Czesław Lang w rozmowie z Kamilem Wolnickim z “Przeglądu Sportowego” zdradził, że UCI przygotowuje dwa warianty nowego kalendarza na sezon 2020. Organizator Tour de Pologne nie ukrywa również, że możliwe jest przełożenie imprezy na sierpień.

Aktualnie nasz narodowy Tour jest drugim w kolejności wyścigiem najwyższej kategorii, po Tour de France, który rozpocząć ma się 27 czerwca. Start polskiej imprezy zaplanowany jest 5 lipca, lecz wciąż nie wiadomo czy do tego czasu epidemia koronawirusa osłabnie na tyle, by mogła się bezpiecznie odbyć.

“Bierzemy pod uwagę możliwość przesunięcia wyścigu. Moja córka Agata ma stały kontakt z UCI. Rozmawia z dyrektoriatem i wiem, że mają powstać kalendarze A i B, w zależności od tego, jak rozwinie się sytuacja” – zdradził Lang w rozmowie z “Przeglądem Sportowym”. Dodał również, że w grę wchodzi przełożenie imprezy na sierpień.

Jednocześnie szefujący TdP wicemistrz olimpijski z Moskwy zapewnił, że pod względem finansowym impreza jest w stu procentach zabezpieczona, a sponsorzy nie zamierzają rezygnować. “Carrefour, czyli nasz sponsor główny jest z nami. Lotos także, podobnie jak Totalizator Sportowy, czyli Lotto. Mlekovita też ogłosiła że będzie współpracowała, jeżeli wyścig się odbędzie” – opisywał, zapewniając że on i pozostali zaangażowani w organizację “dadzą radę”.

Póki co nie wiadomo, kiedy UCI ogłosi nowe warianty kalendarza. Jasnym jest jedynie, że do 15 maja zapadnie decyzja w sprawie tego, czy w pierwotnie zaplanowanym terminie odbędzie się Tour de France.

To Top