Amatorzy

Trenażer towarem deficytowym

Zwift

Początkowo największe zaopatrzenie robiliśmy w makarony i papier toaletowy, a po kilkunastu dniach w sklepach zaczęły znikać drożdże. W kolarskim świecie towarem pierwszej potrzeby stał się nagle trenażer i ten kto nie zaopatrzył się w niego przed sezonem zimowym lub na początku tego roku może mieć problem z utrzymaniem formy w warunkach domowych.

Odcinając się od wszelkich spekulacji odnośnie tego czy możemy jeździć na świeżym powietrzu czy też nie to właśnie trenażer pozwala nam bezpiecznie utrzymywać formę wewnątrz własnych czterech ścian. Niedawno informowaliśmy o brakach trenażerów we Włoszech czy Hiszpanii, ale pod koniec marca sytuacja w Polsce była jeszcze niezła. Dziś natomiast w wielu sklepach na pytanie o sprzęt do treningu pod dachem uzyskamy odpowiedź “nie ma”. Kiedy więc będzie?

Skontaktowałem się z przedstawicielami trzech wiodących marek – Wahoo, Tacx oraz Elite i każdy z producentów przedstawia sytuację w bardzo podobny sposób. W przypadku pierwszego z wymienionych producentów na dzień dzisiejszy jest absolutny brak jakiegokolwiek sprzętu. Sprzedaż trenażerów aktualnie jest podobna do tej jaka jest w okresie jesiennym, a braki w towarze mają zostać uzupełnione w połowie maja.

W przypadku marki Tacx z informacji uzyskanych od polskiego dystrybutora dowiedziałem się, że trenażery wyprzedały się do zera. Podobnie jak w przypadku Wahoo towar pojawi się w magazynach za nieco ponad miesiąc i pozytywną informacją jest to, że będą to głównie trenażery smart, więc kto będzie chciał spróbować wirtualnego ścigania na platformie Zwift będzie miał ku temu okazję.

Głównym dystrybutorem trenażerów Elite na polski rynek jest Shimano, a z informacji jakie uzyskałem od polskiego oddziału japońskiego potentata branży rowerowej wynika, że od początku tego roku sprzedaż trenażerów wyniosła “tysiące sztuk”. W sklepach zniknęły nawet te sprzęty które stały na półkach kilka sezonów, a dzięki temu detaliści choćby w niewielkim stopniu odrobili straty wynikające ze spadku sprzedaży samych rowerów. Shimano zapowiada, że towar znów pojawi się w okolicach połowy maja, a na początku czerwca będzie dostępny pełen przekrój katalogu.

To Top