Świat

Egan Bernal oddał na licytację rower i koszulki. Pomaga kolumbijskim dzieciom

Egan Bernal
Egan Bernal / fot. letour.fr

Triumfator Tour de France, Egan Bernal (Team Ineos) ofiarował fundacji “Exito” trzy koszulki, w których jeździł podczas ubiegłorocznej “Wielkiej Pętli” oraz rower Pinarello. Przedmioty te zostaną zlicytowane, a uzyskany dochód przekazany na pomoc dzieciom, zmagającym się z koronawirusem.

23-letni Kolumbijczyk, jeden z najmłodszych zwycięzców Tour de France w historii przekazał na licytację swój teamowy trykot oraz po jednym egzemplarzu białej i żółtej koszulki z tego wyścigu. Do tego “dorzucił” rower Pinarello F12.

“Uzyskane środki przeznaczymy na zakup środków, które pomogą dzieciom w mojej ojczyźnie. Wiele z nich poprzez kryzys spowodowany koronawirusem zaczyna cierpieć głód” – mówił Bernal, cytowany przez stronę internetową fundacji. Aukcje zakończą się 16 kwietnia, a wszyscy chętni do wzięcia udziału zapisać się mogą TUTAJ.

Młody kolarz Team Ineos nie jest pierwszym, który tak aktywnie włącza się w pomoc potrzebującym. Zaledwie dzień przed nim swój rower Specialized z sezonu 2011 na aukcję wystawił Alberto Contador, który w ten sposób wspomóc chce hiszpański Czerwony Krzyż. Włoski oddział tej samej firmy umożliwił z kolei licytację maszyny Vincenzo Nibalego, na której jechał on podczas zwycięskiego dla siebie Tour de France 2014.

To Top