Świat

“Le Parisien”: ASO sonduje możliwość przesunięcia Tour de France o cztery tygodnie

Tour de France
Tour de France / fot. ASO

Dziennikarze “Le Parisien” dotarli do informacji że organizator Tour de France – firma ASO sonduje wśród miast mających gościć wyścig możliwość przesunięcia go o cztery tygodnie. Gdyby tak się stało, “Wielka Pętla” wystartowałaby 25 lipca.

Na ten moment najważniejszy wyścig sezonu jest jednocześnie najbliższym z kalendarza World Touru, który nie został jeszcze przesunięty bądź odwołany. Choć UCI oficjalnie anulowała wszystkie imprezy zaplanowane do końca kwietnia, część organizatorów późniejszych wyścigów (m.in. Tour de Suisse) podjęła decyzję o rezygnacji z ich przeprowadzenia.

To, czy “Wielka Pętla” wystartuje 27 czerwca wciąż jest jednak wielką niewiadomą. W ubiegłym tygodniu pojawiały się informacje (m.in. ze strony francuskiego rządu), że wyścig wystartuje w zaplanowanym terminie nawet bez udziału publiczności. Jak się okazuje, ASO bierze pod uwagę jeszcze jeden, inny wariant – przesunięcie imprezy o cztery tygodnie.

“Le Parisien” dotarł do informacji, że organizatorzy sondowali taką możliwość wśród miast-gospodarzy. Te w zdecydowanej większości oświadczyły, że “są w tej kwestii elastyczne”, choć z drugiej strony – priorytetem jest dla nich wyścig z udziałem kibiców. Start Tour de France będzie dla nich symbolem zwycięstwa nad epidemią.

Wydaje się zatem, że ewentualne przesunięcie “Grand Depart” na 25 lipca to opcja awaryjna na wypadek, gdyby start wyścigu w pierwotnym terminie (27 czerwca) nie doszedł do skutku z uwagi na ograniczenia związane z udziałem widowni.

To Top