Polska

Były masażysta CCC Team: “Nie spodziewaliśmy się zwolnień”; “Kolarze są oszołomieni”

Pracujący dla CCC Team masażysta, Yuri Feijtel zdradził w rozmowie z “RTBF” że decyzja kierownictwa ekipy o “tymczasowym zwolnieniu” niemal całej obsługi spadła na nią niczym grom z jasnego nieba. “Zostaliśmy postawieni przed faktem dokonanym i musieliśmy to zaakceptować” – mówił.

Pierwsze sygnały na temat tego, że w polskiej drużynie dojdzie do drastycznych cięć nadeszły w czwartek. Właściciel głównego sponsora – firmy CCC, Dariusz Miłek zapowiedział, że koszty będzie redukować “nie scyzorykiem, a siekierą”, zaś w przesłanym naszej redakcji komunikacie oświadczył, że “niemoralnym byłoby ograniczanie kosztów, pomijając w tym kolarzy”.

Oficjalna informacja dotycząca restrukturyzacji CCC Team nadeszła w piątek w godzinach wieczornych. Dowiedzieliśmy się, że ekipa rozstała się ze zdecydowaną większością obsługi (według belgijskich mediów – 3/4), dając jej jednocześnie możliwość powrotu po wznowieniu sezonu. Dodatkowo, znacząco ograniczone mają być kontrakty kolarzy.

Nieco więcej o całej sprawie opowiedział Yuri Feijtel, były już masażysta drużyny który zdradził, iż on, tak jak wielu innych współpracowników postawiony został przed faktem dokonanym. “Zostaliśmy zwolnieni ze skutkiem natychmiastowym. W obsłudze pozostało tylko dwóch Belgów i dwóch Amerykanów. Nie spodziewaliśmy się tego” – opowiadał w rozmowie z “RTBF”.

Feijtel odniósł się także do deklaracji kierownictwa ekipy które, jak już wspominaliśmy, zaoferowało możliwość powrotu po wznowieniu sezonu. “To paradoks. Zostaliśmy zwolnieni, a jednocześnie prosi się nas o lojalność” – ocenił.

Jednocześnie według byłego masażysty CCC Team w znacznie gorszym położeniu od członków sztabu są niepewni swojej przyszłości zawodnicy. Jak zauważył, “w tych okolicznościach trudno jest utrzymać motywację”.

“Są bardzo rozczarowani, oszołomieni i zastanawiają się, czy nadal będą reprezentować zespół, czy zmuszeni zostaną do poszukiwania nowej drużyny” – zdradził.

To Top