Polska

Zakaz wstępu do lasów

las
fot. lasy.gov.pl

W związku z rosnącym zagrożeniem koronawirusem Lasy Państwowe wprowadziły zakaz wstępu do lasów, ważny do 11 kwietnia.

Zwiększająca się liczba zachorowań oraz fakt, że Polacy dość swobodnie interpretują rządowe zalecenia o pozostawaniu w domach sprawiły, że Premier RP wydał dyspozycję wprowadzenia zakazu wstępu do lasów.

“Niestety ostatnie dni pokazują, że mimo próśb i apeli, wciąż dużo osób wykorzystuje czas odizolowania na pikniki i towarzyskie spotkania, m.in. na terenach zarządzanych przez Lasy Państwowe. Dlatego na podstawie art. 11 ust. 2 ustawy z 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych i w związku z § 17 ust. 1 rozporządzenia Rady Ministrów z 31 marca 2020 r.  w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, dyrektor generalny Lasów Państwowych polecił wprowadzić okresowy zakaz wstępu – do 11 kwietnia br. włącznie. Straż Leśna będzie egzekwowała przestrzeganie tego zakazu”

– czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie Lasów Państwowych

Tym samym jeżeli planowaliście (mimo zaleceń, by pozostać w domach) treningi w lesie – teraz możecie zostać ukarani mandatem. Jego maksymalna wysokość to nawet 30 tysięcy złotych.

To Top