Świat

Tour de Suisse odwołany. Tour de France najbliższą imprezą rangi World Tour

Tour de Suisse
Tour de Suisse / fot. organizatorzy

Zaplanowany w dniach 7-14 czerwca worldtourowy Tour de Suisse został odwołany. Tym samym najbliższą imprezą najwyższej rangi stał się Tour de France, który planowo ma się rozpocząć 27 czerwca.

UCI póki co odwołała wszystkie imprezy kalendarza do końca maja. Organizatorzy tych odbywających się później już teraz, niezależnie podejmują decyzje o ich przesunięciu (Giro d’Italia, Criterium du Dauphine) lub nawet – całkowitym odwołaniu. Tak będzie w przypadku Tour de Suisse, które w sezonie 2020 się nie odbędzie. Impreza po drugiej wojnie światowej nigdy nie była anulowana.

Decyzja organizatorów szwajcarskiej imprezy – jednej z dwóch (obok “Delfinatu”) najpopularniejszych form przygotowania do “Wielkiej Pętli” oznacza, że to właśnie francuski Grand Tour jest najbliższym wyścigiem World Tour w kalendarzu. Oczywiście, o ile i on nie zostanie przesunięty, choć jeżeli wierzyć medialnym przeciekom, póki co organizatorzy i UCI obstają przy stanowisku, by odbył się planowo – między 27 czerwca a 19 lipca.

Póki co nie ma również informacji na temat ewentualnego przełożenia tegorocznego Tour de Pologne, które po TdF jest następne “w kolejce” spośród imprez World Touru. Nasz narodowy wyścig ma się odbyć w dniach 5-11 lipca.

To Top