Polska

Greg Van Avermaet: “Musimy być lojalni wobec sponsorów”

Greg van Avermaet
Greg van Avermaet / fot. CCC Team / Getty

Lider CCC Team, Greg Van Avermaet zadeklarował, że wobec zapowiadanych przez głównego sponsora cięć sponsoringowych jest gotowy na obniżkę pensji. “W tej sytuacji to zupełnie normalne” – stwierdził.

Podczas czwartkowej konferencji prasowej szefujący firmie CCC Dariusz Miłek zapowiedział drastyczne cięcia kosztów. W przesłanym naszej redakcji komunikacie poinformował, iż nie ominą one także wspieranych przez niego grup kolarskich, gdyż “niemoralnym byłoby redukować koszty pracownicze pomijając w tym kolarzy”.

Póki co nie ma jednak informacji o likwidacji zespołu. Zawodnicy i sztab muszą być jednak gotowi na znaczącą redukcję apanaży, z czego Van Avermaet zdaje sobie doskonale sprawę. “Jeżeli twoim sponsorem jest sieć marketów, nie musisz się martwić obniżkami. Nasi partnerzy – CCC i Giant mocno odczuwają jednak kryzys” – mówił, cytowany przez serwis “Wielerflits”.

“Obniżka pensji w tych czasach jest absolutnie normalna. Nie wykonuję swojej pracy w stu procentach, bo nie mogę się ścigać. Musimy być lojalni. Mam nadzieję, że razem wyjdziemy z tego silniejsi” – dodawał.

Mistrz olimpijski z Rio de Janeiro w niedzielę weźmie udział w wirtualnym Ronde Van Vlaanderen na platformie Bkool. Trzynastu zawodników (w tym między innymi Thomas De Gendt i Remco Evenepoel) pokona ostatnie 32 kilometry trasy.

To Top