Polska

Drastyczne cięcia w CCC Team. Media: kolarze mają zrezygnować z 80% zarobków

Dziennikarze belgijskiego “Het Laaste Nieuws” ujawnili, że kolarze CCC Team zostali poproszeni o obniżenie zarobków aż o 80%. Dodatkowo, wszyscy samozatrudnieni pracownicy grupy tymczasowo żegnają się z posadami.

Drastyczne cięcia, które zapowiedział w czwartek szefujący CCC Dariusz Miłek zaczynają wchodzić w życie. Przypomnijmy: biznesmen, którego firma notuje gigantyczne straty poinformował, że koszty będzie ciąć “nie scyzorykiem, a siekierą” i nie ominie to również wspieranych przez niego ekip kolarskich.

Brakowało jednak szczegółów na temat tego, jak wspomniane cięcia na płaszczyźnie marketingu sportowego mają wyglądać. Dziennikarze “Het Laaste Nieuws” dowiedzieli się jednak, że obejmować one będą 80-procentową redukcję zarobków przez kolarzy. To jednak nie koniec.

“Trzy czwarte pracowników – wszyscy samozatrudnieni usłyszeli, że ich umowy zostają rozwiązane” – czytamy. Naturalnie, po wznowieniu sezonu szosowego będą oni mogli powrócić do grupy, lecz “na znacznie okrojonych warunkach”.

CCC Team liczy w sezonie 2020 28 zawodników. Obok nich pracuje w pomarańczowych barwach kilkadziesiąt innych osób: dyrektorzy sportowi, trenerzy, lekarze, masażyści i specjaliści ds. komunikacji.

To Top