Polska

CCC Team potwierdza drastyczne cięcia w zespole

CCC Team
CCC Team

Włodarze CCC Team za pośrednictwem oświadczenia, opublikowanego na stronie internetowej zespołu poinformowali o zawieszeniu zdecydowanej większości kontraktów z pracownikami drużyny oraz “poważnej redukcji” pensji kolarzy.

Tym samym potwierdziły się doniesienia belgijskich mediów (m.in. “Het Laaste Nieuws”) które o tych cięciach informowały w piątek około godziny 16:00. Według ich informacji, 3/4 sztabu ma się tymczasowo pożegnać z drużyną, do której powróci (oczywiście, przy zredukowaniu pensji) po wznowieniu sezonu. Dodatkowo, pensje kolarzy obcięte mają zostać aż o 80%.

Oświadczenie CCC Team jest zdecydowanie mniej obfite w szczegóły. “Zespół został zmuszony do zawieszenia kontraktów większości członków sztabu (…), pensje wszystkich zawodników zostaną drastycznie zredukowane do końca sezonu” – czytamy w komunikacie.

“Tak szybko, jak tylko ściganie zostanie wznowione, mamy nadzieję być w położeniu pozwalającym wrócić do współpracy z tak wieloma członkami sztabu, jak to możliwe i przedefiniować nasz budżet” – poinformował Jim Ochowicz.

To Top