Świat

Tour de France może “otworzyć” drugą część szosowego sezonu

Tour de France
Tour de France / fot. ASO

Wiceprezydent Międzynarodowej Federacji Kolarskiej – Renato Di Rocco poinformował, że aktualnie UCI przygotowuje trzy warianty wznowienia szosowego sezonu. Najbardziej optymistyczny z nich zakłada datę 1 lipca. Póki co do końca maja wszystkie wyścigi są odwołane.

Światowe władze wciąż pracują nad nowym kształtem kalendarza, który w zaledwie kilka miesięcy będzie musiał “pomieścić” trzy Grand Toury, pięć monumentów i przynajmniej część innych, odwołanych wcześniej wyścigów. Odpowiednie ułożenie wszystkich klocków wydaje się zadaniem niemal karkołomnym, lecz wygląda na to, że pewne warianty zaczynają się krystalizować.

Zdradził to szef włoskiej federacji kolarskiej i jednocześnie – wiceprezydent UCI, Renato Di Rocco. “Wskazaliśmy trzy możliwe daty wznowienia szosowego sezonu: 1 lipca, 15 lipca i 1 sierpnia. Jesteśmy gotowi przygotować kalendarz w odniesieniu do tych terminów, oczywiście dając wcześniej zawodnikom miesiąc na odpowiednie przygotowanie” – powiedział w rozmowie z “Rai Sport”.

Plan, szykowany przez światową federację zakłada, że bez opóźnienia rozpocznie się Tour de France, który jako najważniejsze wydarzenie sezonu będzie dla kolarstwa “kopem”, pozwalającym mu szybko odzyskać zainteresowanie sponsorów i mediów. Co będzie dalej? Tego nie wiadomo. De Rocco zasygnalizował, że nie będzie przesunięcia Vuelta a Espana (14 sierpnia – 6 września), co oznaczałoby, że Giro znalazłoby swoje miejsce dopiero wczesną jesienią.

To Top