Polska

Rządowy program “Trenażer+” [PRIMA APRILIS]

Paryż-Nicea
Paryż-Nicea / fot. ASO

Jak udało nam się ustalić, rząd przygotowuje się do ekspresowego wdrożenia programu “Trenażer+”, mającego zrekompensować amatorom kolarstwa treningi na świeżym powietrzu.

Polskie władze stopniowo wprowadzają coraz bardziej rygorystyczne zakazy dotyczące funkcjonowania w przestrzeni publicznej. W trakcie wtorkowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki oraz minister Łukasz Szumowski poinformowali między innymi o zakazie wstępu do parków i innych miejsc rekreacji. Bez opiekuna domów opuszczać nie mogą też obywatele poniżej 18. roku życia.

Wciąż dozwolone – a może, bardziej trafnie – nie zakazane są treningi na świeżym powietrzu. Szumowski przyznał jednak, że aktywność fizyczna jest wysoce niewskazana i odradzał ją na wszelkie możliwe sposoby. Ponieważ jednak władze doskonale zdają sobie sprawę z prostej zależności: jeżeli coś nie jest zabronione – jest dozwolone, postanowiły zareagować z wyprzedzeniem.

Jak udało nam się ustalić, w trybie ekspresowym wdrożony zostanie program “Trenażer+”, gwarantujący otrzymanie urządzenia do stacjonarnego treningu każdemu amatorowi, który spełni określone warunki. Te wciąż pozostają przedmiotem dyskusji, lecz według plotek niezbędnym minimum będzie udowodnienie, że w sezonie 2020 pokonało się dotąd co najmniej 1500 kilometrów. Co ciekawe, próg będzie niższy o 500 kilometrów dla każdego kolarza, mogącego się pochwalić dowolnym KOM-em zdobytym w 2020 roku lecz nie później, niż 25 marca.

Weryfikacja zgłoszeń ma być wyjątkowo szybka, gdyż wysyłki pierwszych egzemplarzy trenażerów należy się spodziewać już na początku przyszłego tygodnia.

P.S. Zerknijcie na kalendarz 🙂

To Top