Świat

Emanuel Buchmann: “Lepszy Tour de France bez kibiców, niż żaden”

Emanuel Buchmann
Tour de France 2019 - 106th Edition - 20th stage Albertville - Val Thorens 131 km - 27/07/2019 - Gregor Muhlberger (AUT - Bora - Hansgrohe) - photo Luca Bettini/BettiniPhoto©2019

Emanuel Buchmann (BORA-hansgrohe) stwierdził w rozmowie z rodzimym “Bildem”, że byłby w stanie zaakceptować przeprowadzenie tegorocznej edycji Tour de France bez udziału publiczności. “Lepszy taki wyścig, niż żaden” – stwierdził.

Przypomnijmy: pomysł przeprowadzenia najważniejszego wyścigu sezonu “za zamkniętymi drzwiami” jest aktualnie tym preferowanym zarówno przez organizatora – ASO, jak i francuski rząd. Wprowadzenie obostrzeń podobnych do tych z Paryż-Nicea (brak fanów w strefie startu i mety, apele o nie wychodzenie na trasy) znacząco zwiększałoby bowiem prawdopodobieństwo tego, że “Wielkiej Pętli” uda się ruszyć w planowanym pierwotnie terminie – 26 czerwca.

Nie brakuje jednak takich kolarzy, którzy ścigania bez fanów sobie nie wyobrażają. Wśród nich jest m.in. Julian Alaphlippe, który stwierdził, iż “nie chce nawet myśleć” o Tour de France bez publiki. Na przeciwnym biegunie jest jednak czwarty kolarz ubiegłorocznej edycji imprezy, Emu Buchmann.

“Owszem, nasz sport opiera się na emocjach i fanach. Wyścig bez kibiców to nie będzie to samo, ale bardzo dużo zależy od nas – zawodników, ekip, stacji telewizyjnych… Jesteśmy bardzo zmotywowani i jasne, lepiej byłoby mieć wsparcie przy trasie, ale bez niego wciąż lepiej mieć Tour de France niż nic” – ocenił Niemiec na łamach “Bilda”.

Wielka motywacja Buchmanna do ścigania jest dość zrozumiała. Po znakomitym, ubiegłorocznym występie we Francji w 2020 roku chciał on pójść za ciosem i powalczyć przynajmniej o podium klasyfikacji generalnej. Na tym celu ma być również skupiona cała ekipa.

(fot. Bettiniphoto/BORA-hansgrohe)

To Top