Hyde park

Arkea-Samsic rozpoczyna zdalną rekrutację

Arkea-Samsic
Arkea-Samsic

Drużyna Nairo Quintany i Łukasza Owsiana – Arkea-Samsic rozpoczyna zdalny program rekrutacji otwarty dla wszystkich kolarzy-amatorów powyżej 18. roku życia. Aby trafić po lupę specjalistów, wystarczy miernik mocy i konto na stronie TrainingPeaks.

Możliwość zdobycia zawodowego kontraktu w ekipie bezpośredniego zaplecza World Touru dla kogoś, kto dotychczas nie trenował w żadnym, choćby amatorskim klubie brzmi nieprawdopodobnie, ale jest faktem. Arkea-Samsic ogłosiła nabór za pośrednictwem swojej strony internetowej. Co trzeba zrobić, by mieć szansę na umowę?

Przede wszystkim, trzeba posiadać sprawny miernik mocy. Kolejnym krokiem jest założenie konta na stronie TrainingPeaks, a jeżeli już je mamy – udostępnienie wszystkich aktywności z możliwie największego przedziału czasu (optymalnie – do trzech lat wstecz). Następnie “wgląd” do konta należy umożliwić sztabowi Arkea-Samsic (czyli, upraszczając, adresowi e-mail: kevin.yven@pcb.bzh).

To w zasadzie wszystko. Francuska ekipa będzie przez najbliższe miesiące analizować możliwości wszystkich, którzy zgłoszą się do programu, by pod koniec maja wyłonić 20 najlepszych, najbardziej perspektywicznych amatorów. Ci pozostawać już będą w bezpośrednim kontakcie z trenerami grupy. Po kolejnym miesiącu, w oparciu o wyniki, ale również, jak to ujęto, “osobowość i cechy charakteru” wyłonieni zostaną zwycięzcy, którzy dołączą do zespołu rozwojowego Arkea-Samsic. To, jak informuje ekipa, może (choć nie musi) zaowocować w przyszłości kontraktem.

Powodzenia! Wszystkie informacje dostępne są TUTAJ.

To Top