Świat

Riwal Readynez zawiesza działalność

Duńska, jeżdżąca z licencją Pro Team ekipa Riwal Readynez ogłosiła zawieszenie działalności do 9 czerwca. Zarówno jej zawodnicy, jak i sztab udadzą się na tymczasowe bezrobocie.

Formacja, sponsorowana przez producenta maszyn budowlanych (Riwal) i dostawcę usług dla biznesu (Readynez) zdecydowała się na taki krok z uwagi na możliwości, jakie daje duński rząd. “Pozwoli nam się to ubiegać o pomoc z narodowego pakietu pomocy publicznej” – wyjaśnili przedstawiciele zespołu w specjalnym komunikacie.

Dzięki zawieszeniu działalności ekipy zarówno kolarze, jak i pozostali jej członkowie będą otrzymywać z państwowej kasy 75% standardowego wynagrodzenia. To powinno jej pomóc przejść przez wywołany koronawirusem kryzys “suchą nogą”.

Riwal to grupa, w barwach której jeżdżą głównie młodzi kolarze ze Skandynawii, wspomagani przez kilku Holendrów. Najstarsi jej członkowie mają po 30 lat. W sezonie 2019 “dostarczyła” do World Touru trzech zawodników: Alexandra Kampa (Trek-Segafredo), Mathiasa Norsgaarda (Movistar) i Andreasa Stokbro (Team NTT).

To Top