Polska

Nowe ograniczenia wprowadzone przez rząd. Zakaz wstępu do parków, bulwarów i skwerów

Peleton podczas Tour de France
Peleton podczas Tour de France / fot. ASO / Pauline Ballet

Premier Mateusz Morawiecki podczas wtorkowej konferencji prasowej poinformował o nowych obostrzeniach wprowadzonych przez rząd z uwagi na epidemię koronawirusa. Wszystko wskazuje na to, że treningi na szosie wciąż będą dozwolone, choć zakazano wstępu do parków i podobnych im miejsc rekreacji.

W naszym kraju liczba zdiagnozowanych zakażonych przekroczyła już dwa tysiące. Z uwagi na fakt, że poprzednie wytyczne rządu nie przynoszą, zdaniem Morawieckiego, pożądanych rezultatów, zdecydowano się na zaostrzenie przepisów. “Musimy dalej ograniczać dystans społeczny” – argumentował premier.

Decyzją rządu wprowadzony zostaje wymóg zachowania dystansu dwóch metrów w przestrzeni publicznej. Ograniczony zostaje także dostęp do parków, bulwarów, skwerów i innych miejsc rekreacji. Wprowadzono ponadto zakaz korzystania z wypożyczalni rowerów miejskich. Co ważne, osoby poniżej 18. roku życia nie mogą opuszczać domów bez opieki dorosłego.

Jednocześnie, wyjścia w celach “treningowych” nie zostały jednoznacznie zakazane co oznacza, że treningi na szosie nadal powinny być dozwolone. Potwierdzi to jednak dopiero stosowny dokument, opublikowany na stronach rządu.

Morawiecki zaapelował ponad wszystko o pozostanie w domach i nie opuszczanie ich bez wyraźnej potrzeby. “Każdym lekkomyślnym wyjściem z domu pandemia się przedłuża” – argumentował.

Dokładne wytyczne rządu znaleźć można TUTAJ.

To Top