Świat

Alberto Contador: “Kolarze to nie samochody”

Alberto Contador
Alberto Contador / fot. Instagram

Alberto Contador w rozmowie z “La Gazzetta dello Sport” przyznał, że trudno mu wyobrazić sobie kształt kalendarza po zakończeniu epidemii koronawirusa. Według niego przed UCI niezwykle trudne zadanie odpowiedniego ułożenia wyścigów.

Przypomnijmy: póki co z uwagi na rozprzestrzenianie się wirusa zostały odwołane wszystkie wyścigi do końca kwietnia. Organizatorzy podejmują już jednak decyzje w przypadku niektórych imprez zaplanowanych na terminy późniejsze, między innymi – Giro d’Italia, które odsunięto w czasie.

Kiedy epidemia wygaśnie i wszystko wróci do normy, zawodowy peleton będzie musiał “nadrabiać” stracone miesiące, ścigając się praktycznie non stop. Według Contadora, będzie to niezwykle trudna sytuacja.

“Przeprojektowanie kalendarza to wielkie wyzwanie. Kolarze to nie samochody, nie mogą startować tydzień w tydzień. Być może należałoby pozwolić ekipom na to, by wybierały sobie starty” – dywagował na łamach włoskiej “La Gazzetty”.

Jednocześnie wyraził nadzieję, że wszystkie trzy Grand Toury uda się ostatecznie przeprowadzić, choć według niego ich skracanie nie ma sensu. “Krótsze Giro, Tour i Vuelta straciłyby swój sens” – ocenił.

To Top