Polska

Race Around Poland – najdłuższy jednoetapowy wyścig w naszym kraju

24 lipca 2021 roku z Warszawy wystartuje pierwsza edycja najdłuższego jednoetapowego wyścigu kolarskiego w Polsce.

Race Around Poland to odpowiedź na rosnącą popularność kolarstwa długodystansowego. Przed telewizorami  kibicujemy zawodowym kolarzom, ale sami też rwiemy się na rower. Jako amatorzy rozpoczynający swoją przygodę z kolarstwem w bardzo różnym wieku, nie mamy szans na rywalizację w Tour de France czy Mediolan – San Remo. Zawsze jednak możemy bić własne rekordy dystansu. Kiedy przejedziemy swoje pierwsze 100 kilometrów, mamy ochotę na 200, 400, 1000. A może nawet… 3600 km?

Jeden dystans, wiele możliwości

Trasa RAP jest jedna i daje każdemu możliwość zmierzenia się ze swoim maksymalnym dystansem. Minimalny dystans do ukończenia wyścigu to 300 km z metą w na pierwszym punkcie kontrolnym w Hrubieszowie. Podobnie można ukończyć wyścig na 600, 900, lub po dowolnej wielokrotności 300 km, bo tak rozmieszczone są punkty kontrolne.

Pełną trasę wyścigu znaleźć możecie TUTAJ.

Solo lub w sztafecie

RAP to połączenie dwóch światów – maratonów ze wsparciem i bez wsparcia. Obie opcje są dostępne. Można także jechać solo albo w sztafecie złożonej z rodziny, przyjaciół lub pracowników firmy. Limit na ukończenie pełnego dystansu solo to 12 dni a w sztafecie 8 dni.

Organizatorzy

Jednym z organizatorów wyścigu jest Remek Siudziński (Ultrakolarz), a inspiracją do stworzenia Race Around Poland były wyścigi organizowane za granicą z Race Across America na czele.

“Zależy nam, aby wyścig był zorganizowany perfekcyjnie, dlatego zaczęliśmy prace nad nim na półtora roku przed startem i już dziś komunikujemy Wam jego zasady. W ten sposób macie czas na zaplanowanie takiego wyzwania, przygotowanie się fizyczne, mentalne, sprzętowe, logistyczne a także skrzyknięcie ekipy wsparcia lub teamu do sztafety. Co więcej, chcemy być z Wami na etapie planów i przygotowań, dlatego zachęcamy do kontaktu i służymy pomocą” = mówił Siudziński.

Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej imprezy: Racearoundpoland.pl

To Top