Świat

Media: znany nowy termin Igrzysk Olimpijskich w Tokio [AKTUALIZACJA]

Japońska agencja informacyjna “Kyodo News” poinformowała, że Międzynarodowy Komitet Olimpijski ustalił w porozumieniu z organizatorami Igrzysk Olimpijskich w Tokio nowy termin imprezy. Rozpocznie się ona 24 lipca 2021 roku. Potwierdzili to już organizatorzy.

Pierwotnie walka o medale miała się odbyć tego lata, lecz wobec światowego paraliżu wywołanego epidemią koronawirusa podjęto decyzję o przesunięciu igrzysk na 2021 rok. Dokładna data pozostawała niewiadomą, lecz według doniesień Japończyków w poniedziałek została oficjalnie ustalona.

Igrzyska w Tokio przesuną się niemal dokładnie o rok. Jak donosi agencja “Kyodo News”, powołując się na przedstawicieli komitetu organizacyjnego, uroczyste ich otwarcie nastąpi 24 lipca, zaś zamknięcie – 8 sierpnia 2021 roku.

Taki termin imprezy wskazała już w niedzielę telewizyjna stacja “HNK”. Przeprowadzenie igrzysk na przełomie lipca i sierpnia oznacza, że MKOl zignorował sugestie niektórych światowych federacji, by igrzyska przeprowadzić wiosną przyszłego roku, unikając tym samym dokuczliwych upałów.

Dla kolarskiego świata taka data IO oznacza, że przesunięciu musi ulec data przyszłorocznej odsłony Tour de France. Najważniejszy wyścig sezonu ma się rozpocząć 2 lipca, a zakończyć – 25.

To Top