Świat

Giulio Ciccone oddaje swoje żółte koszulki z Tour de France by wesprzeć szpital

Giulio Ciccone
Giulio Ciccone / fot. ASO

Giulio Ciccone (Trek-Segafredo) postanowił oddać obie żółte koszulki lidera klasyfikacji generalnej Tour de France na cele charytatywne. Mają one zachęcić do wpłat na rzecz szpitala Santissima Annunziata w Chieti.

Włochy są miejscem, gdzie skutki epidemii koronawirusa odczuwane są zdecydowanie najmocniej. Jak dotąd w tym kraju zakażonych zostało ponad sto tysięcy osób z czego jedenaście i pół tysiąca zmarło. Tamtejsza służba zdrowia nie radzi sobie już ze stale rosnącą liczbą pacjentów i w placówkach zaczyna brakować podstawowych środków.

Z inicjatywą pomocy wyszedł więc Ciccone, który zorganizował charytatywną zbiórkę na rzecz szpitala Santissima Annunziata w swoim rodzinnym Chieti. Zbiórka prowadzona jest w serwisie “Gofundme”, a w ciągu pierwszych pięciu dni udało się zebrać ponad 4 tysiące euro.

Aby zachęcić ludzi do jeszcze bardziej hojnych wpłat, 25-latek postanowił oddać dwie koszulki lidera klasyfikacji generalnej Tour de France, które zdobył podczas ubiegłorocznej edycji. Jedne z najcenniejszych skalpów jego profesjonalnej kariery otrzymają ci darczyńcy, którzy do momentu osiągnięcia pułapu 10 tysięcy euro pochwalić się będą mogli największą sumą wpłat.

Ciccone odda dodatkowo jeszcze dwie “zwykłe” koszulki teamowe dla dwóch kolejnych osób.

La campagna di raccolti fondi che ho lanciato per il Policlinico SS. Annunziata di Chieti si sta avvicinando al 50% del…

Opublikowany przez Giulio Ciccone Poniedziałek, 30 marca 2020
To Top