Świat

Pierino Gavazzi na oddziale intensywnej terapii

Pierino Gavazzi
Pierino Gavazzi / fot. Alchetron

Pierino Gavazzi – zwycięzca m.in. Mediolan – San Remo oraz pięciu etapów Giro d’Italia leży w szpitalu w Ome, w prowincji Brescia. 69-latek zakażony jest koronawirusem, a jego stan lekarze określają jako ciężki.

Gavazzi, który zawodowcem był przez niemal dwie dekady (od 1973 do 1992 roku) łącznie odniósł 45 zwycięstw. Był cenionym sprinterem, którego największym sukcesem był triumf w “Wiosennych Mistrzostwach Świata” w 1980 roku, jako kolarz Magniflex-Olmo. W pokonanym polu pozostawił wtedy m.in. Giuseppe Saronniego, Seana Kelly’ego czy Rogera De Vlaemnicka.

O tym, że były zawodnik walczy o życie po zakażeniu koronawirusem poinformowali dziennikarze “La Gazzetta dello Sport”. W rozmowie z jego synem dowiedzieli się, że rodzina “przeżywa dramatyczne chwile”.

“W środę wieczorem, około 22:00 zadzwonił lekarz i poinformował, że stan taty znacznie się pogorszył. Nie krył przed nami, że powinniśmy przygotować się na najgorsze” – mówił Mattia Gavazzi, w przeszłości również zawodowy kolarz.

We Włoszech łącznie stwierdzono już (stan na sobotę, godzinę 12:00) ponad 86 tysięcy przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarły 9134 osoby.

To Top