Świat

Kolarze i sztab Lotto Soudal dobrowolnie obniżają wynagrodzenia

Lotto Soudal
Lotto Soudal

Kierownictwo i kolarze Lotto Soudal zdecydowali się na dobrowolną redukcję pensji, by w ten sposób “pokazać solidarność z pozostałymi członkami drużyny i sponsorami” – poinformowano w oficjalnym komunikacie ekipy.

Ostatnim startem belgijskiej formacji był zakończony 14 marca Paryż-Nicea. Od tamtej pory grupa czeka na rozwój wypadków. Zawodnicy zaliczają co prawda delikatne treningi, lecz cała obsługa – mechanicy, fizjoterapeuci czy rzecznicy wylądowali na przymusowym, tymczasowym bezrobociu, a świadczenia wypłaca im rząd.

Z uwagi na fakt, że “zamrożenie” kolarskiego świata poważnie wpłynie na kondycję sponsorów (a pośrednio – całej drużyny), kierownictwo i kolarze grupy zdecydowali się, na znak solidarności, na dobrowolną redukcję pensji o połowę. “Dla wszystkich było jasne, że szczególne okoliczności wymagają szczególnych działań” – czytamy w oświadczeniu.

Grupa poinformowała także, iż decyzja podjęta została “jednomyślnie i bez żadnej dyskusji”. Wynagrodzenia wrócą do “normalnego” stanu w momencie wznowienia rywalizacji. Kiedy to nastąpi? Póki co trudno powiedzieć. Oficjalnie wszystkie wyścigi do końca kwietnia zostały odwołane, a i późniejsze – jak chociażby Giro d’Italia – są już przekładane na inne terminy.

To Top