Świat

Mistrzostwa świata w kolarstwie górskim przesunięte

Matthias Flückiger
Matthias Flückiger / fot. Albstadt2020

Zaplanowane w dniach 25-28 czerwca mistrzostwa świata w kolarstwie górskim, które miały odbyć się w niemieckim Albstadt zostały przesunięte. Organizatorzy poinformowali o tym fakcie w specjalnym oświadczeniu.

Zaledwie kilka dni wcześniej świat MTB dotknęły dwie przykre informacje – o przesunięciu Pucharu Świata w Novym Mescie oraz mistrzostw Europy. Teraz wiadomo także, iż w planowanym terminie nie odbędzie się także walka o tęczowe koszulki.

“W obecnej, krytycznej sytuacji rozprzestrzeniania się koronawirusa na świecie i związanymi z tym obostrzeniami realizacja tej imprezy mistrzowskiej – podobnie jak wielu innych – nie jest możliwa” – poinformowali organizatorzy w specjalnym oświadczeniu.

Jednocześnie czytamy, że choć dokładny, nowy termin imprezy nie jest jeszcze znany, rozważane są dwa scenariusze – przeniesienie jej na jesień tego roku lub… sezon 2021.

Aktualnie tytuły mistrzów świata w najważniejszej, olimpijskiej kategorii XCO dzierżą Nino Schurter (Szwajcaria) i Pauline Ferrand-Prevot (Francja).

(fot. Albstadt2020)

To Top