Polska

Czesław Lang: “Takie imprezy jak Tour de Pologne pozwolą nam się odbudować”

Tour de Pologne
Tour de Pologne / fot. Szymon Gruchalski

Czesław Lang w rozmowie z serwisem “Interia.pl” przyznał, iż w obecnej sytuacji nie jest pewien, czy Tour de Pologne odbędzie się w pierwotnie zaplanowanym terminie. Jednocześnie jest on jednak zdania, że imprezy tego kalibru mogą pomóc Polsce i kibicom odbudować się po trudnej walce z koronawirusem.

Anulowanie wszystkich wyścigów do końca kwietnia oraz przesunięcia innych, istotnych imprez, takich jak Giro d’Italia czy mistrzostwa świata w kolarstwie górskim sprawiły, że fani nad Wisłą zaczęli zastanawiać się nad tym, jaka przyszłość czeka najważniejszy wyścig w naszym kraju. Lang jednak uspokaja – wszystko jest przygotowane. “Mamy sponsorów, głównym pozostanie Carrefour. Staramy się utrzymać gotowość” – zapewnił w rozmowie z “Interią”.

Jednocześnie przyznał, że nie jest pewien, czy wyścig rozpocznie się, tak jak zaplanowano, 5 lipca. “Kolarstwo łączy ludzi, również wtedy, kiedy jest źle. Takie imprezy jak Tour de Pologne pozwolą nam się odbudować, zjednoczyć, będą świadczyły o normalności. Taka impreza będzie nam potrzebna. Nie wiem jednak, czy w tym terminie, w którym jest zaplanowana” – mówił, choć z drugiej strony – wydaje się być w tej kwestii optymistą gdyż, jak stwierdził, “to nie ta skala co igrzyska olimpijskie”.

“Na wyścigach ludzie nie muszą się gromadzić, nie płacą za bilety. Mogą oglądać kolarzy stojąc w oknach, odrywając się pracy w ogródku. Ta dyscyplina łączy ludzi, daje radość, nadzieję” – komentował.

Aktualnie wicemistrz olimpijski z Moskwy przebywa w domowej kwarantannie po powrocie z Tajlandii. “Trzeba ją przejść, po to, żeby uspokoić innych. Ponieważ wszyscy mamy się temu podporządkować to ja też. Czuję się jednak świetnie” – zapewnił.

(fot. Tour de Pologne / Szymon Gruchalski)

To Top