Świat

Francuska minster sportu: Tour de France możliwy bez udziału publiczności

Tour de France
Tour de France / fot. ASO

Francuska minister sportu, Roxana Maracineanu poinformowała, że rząd, wspólnie z organizatorem Tour de France, firmą ASO poważnie rozważa przeprowadzenie tegorocznej edycji wyścigu “za zamkniętymi drzwiami”, bez udziału publiczności czy karawany reklamowej.

Pierwsze plotki na temat tego, że organizatorzy forsować będą przeprowadzenie “Wielkiej Pętli” mimo wszystkich przeszkód wywołanych koronawirusem pojawiły się przed kilkoma dniami. “Le Parisien” dotarł do ich planów, wśród których znalazł się m.in. wariant “zamkniętego” wyścigu. Informacje te potwierdziła Maracineanu, tamtejsza minister sportu w rozmowie z “France Bleu”.

“Bierzemy pod uwagę wszystkie scenariusze i jeszcze nie wiemy, w którym kierunku podążymy. Możliwy jest Tour de France bez publiczności” – stwierdziła. Według niej, publiczność nie jest w wyścigu czynnikiem niezbędnym, bo “model biznesowy nie opiera się na sprzedaży biletów”.

“Wszystko opiera się na prawach telewizyjnych i pokrewnych. Pozostanie w domu nie będzie dla ludzi surową karą, bo każdy rozumieć będzie powody, z których impreza ma zamknięty charakter” – podsumowała.

To Top