Świat

“Het Nieuwsblad”: Giro d’Italia może wystartować 2 czerwca

Giro d'Italia
Giro d'Italia / fot. RCS Sports

Pojawiają się kolejne przesłanki mówiące o tym, że Giro d’Italia może odbyć się na początku czerwca. Tym razem dotarli do nich dziennikarze “Het Nieuwsblad”, którzy donieśli, iż rozważany jest start Corsa Rosa 2 czerwca, w dniu święta narodowego Włochów.

18 marca, niedługo po ogłoszeniu decyzji o przesunięciu najważniejszego wyścigu w Italii na czas bliżej nieokreślony, doskonale zorientowany w kolarskim świecie Raymond Kerckhoffs poinformował, iż organizator – RCS Sports chciałby, by impreza rozpoczęła się z możliwie niewielkim opóźnieniem – 29 maja.

Scenariusz ten, wobec wciąż szalejącej epidemii wydaje się mało prawdopodobny, lecz najnowsze doniesienia “Het Nieuwsblad” świadczą o tym, że Włosi faktycznie chcą przeprowadzić pierwszy Grand Tour możliwie szybko. Według informacji, do których dotarli dziennikarze belgijskiej gazety, RCS szykuje się do tego, by wyścig rozpocząć 2 czerwca. To co prawda cztery dni później, niż wcześniej anonsowana data, lecz pokrywa się z włoskim Świętem Republiki.

Start Giro miałby więc, poza sportowym, aspekt również polityczny – pokazanie w dniu narodowego święta, że Italia wstaje z kolan. Temat podchwyciły rzecz jasna media z Półwyspu Apenińskiego, lecz są one sceptyczne – “Spaziociclismo” ocenia dla przykładu, że do tego czasu epidemia koronawirusa wciąż nie wygaśnie.

To Top