Bez kategorii

Puchar Świata XCO 2020: Edycja w Novym Mescie przełożona, w Fort Wiliam odwołana

Fot. Kross Racing Team

Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) poinformowała, że czwarta edycja Pucharu Świata w kolarstwie górskim zaplanowana na dni 22-24 maja w czeskim Nowym Mescie zostanie rozegrana w nowym terminie.

Decyzja ta jest pokłosiem wydarzeń związanych z wirusem COVID-19, a samo UCI swoją decyzję tłumaczy chęcią zapobiegania rozprzestrzeniania się zagrożenia, potocznie nazywanego koronawirusem.

Czeska edycja Pucharu Świata jest jednym z najważniejszych wydarzeń sezonu dla każdego fana kolarstwa górskiego. Impreza rozgrywana w Novym Mescie za każdym razem przyciąga tłumy kibiców z różnych zakątków świata. Od 2011 roku wyścig ten corocznie wybierany jest jako najlepiej zorganizowana edycja Pucharu Świata. Wyjątek stanowi rok 2016, w którym to Czesi organizowali mistrzostwa świata.

W ubiegłym roku rywalizację na Moravach wygrali Mathieu van der Poel oraz Kate Courtney. Nowy termin wyścigu zostanie ogłoszony przez UCI w porozumieniu z komitetem organizacyjnym w momencie, w którym sytuacja będzie bardziej klarowna,

Radykalniejsze kroki podjęli organizatorzy następnej odsłony Pucharu Świata, a mianowicie tej w Fort William. Brytyjczycy ze względu na obecne wydarzenia na świecie odwołali imprezę.

To Top