Świat

Tour de France odbędzie się za wszelką cenę? “Organizatorzy rozważają powtórkę z Paryż-Nicea”

Tour de France
Tour de France / fot. ASO

Jak poinformowali dziennikarze “Le Parisien”, organizatorzy Tour de France nie biorą pod uwagę odwołania imprezy. Rozważają za to scenariusz przeprowadzenia najważniejszego wyścigu sezonu bez udziału publiczności – podobnie, jak miało to miejsce w trakcie Paryż-Nicea.

Ostatni jak dotąd wyścig tego sezonu dostarczył niezwykle intensywnych sportowych wrażeń (od pierwszego etapu zawodnicy, świadomi tego że może zostać w każdej chwili przerwany i odwołany walczyli dosłownie o pojedyncze sekundy), lecz z punktu widzenia ochrony zdrowia kolarzy był zwykłą farsą. Cała kolumna imprezy przebywała dla przykładu w Nicei, kilkadziesiąt kilometrów od szczelnie zamkniętej, włoskiej granicy. Jak bardzo narażeni byli więc sami startujący, ich obsługa i dziennikarze.

Co ciekawe, według doniesień “Le Parisien” organizator “Wyścigu ku Słońcu” – ASO nie widzi problemu w tym, by scenariusz ten powtórzyć podczas swojej flagowej imprezy – Tour de France. Według “Le Parisien” w ogóle nie przewiduje jej przesunięcia i gotowy jest nawet całkowicie zrezygnować z publiczności, byle zrealizować swój cel.

Do rozpoczęcia “Wielkiej Pętli” pozostało jeszcze sporo czasu, bowiem według planu ma ona wystartować 27 czerwca z… Nicei. Czy do tego czasu sytuacja związana z koronawirusem zdąży się uspokoić? Nie ma żadnych gwarancji.

To Top